Kategoriler

Son Yazılar

Bitcoin, İki Yıl Sonra Tekrar En Yüksek Seviyeye Ulaştı
Haber

Bitcoin, İki Yıl Sonra Tekrar En Yüksek Seviyeye Ulaştı 

Bitcoin, 16 bin dolar seviyesine yaklaşarak iki yıllık bir aranın ardından tekrar 2018 yılının Ocak ayından bu yana gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı. En üst seviyeye ulaştıktan sonra yeniden düşüşe geçen Bitcoin’in, güncel olarak 15 bin dolar seviyesinde işlem gördüğü ifade edildi. 

COVID-19 salgınının yarattığı küresel ekonomik kriz ve devam eden ABD Başkanlık Seçimleri, kripto para piyasasında da etkisini gösterdi. Ekim ayının başlarında 10 bin dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin, 15 bin 300 dolar seviyesine ulaşarak iki yıllık bir aranın ardından tekrar 2018 yılının Ocak ayından bu yana gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı. Yaşanan gelişmeler sonrası ‘Bitcoin’, 15 bin 960 dolar seviyesine çıkarak yeni bir rekora daha imza attı. Rekor seviyeye ulaştıktan sonra yeniden düşüşe geçen Bitcoin’in, güncel olarak 15 bin dolar seviyesinde işlem gördüğü ifade edildi.  

Bitcoin’in ayrıca, bir önceki günü 15 bin doların altında kapattığı belirtildi. Gün içerisinde yaşanan söz konusu artışın, yüzde 10’un üzerinde bir değer kazanmaya tekabül ettiği dile getirildi. Analistler; Bitcoin’in, engel noktasında 15 bin 750 dolar seviyesi üzerine çıkarsa 16 bin dolar barajını geçebileceğine işaret etti.  

Bitcoin değerlerindeki yükseliş, Ethereum gibi diğer kripto para değerlerinde de artışa sebep oldu

Ethereum Kripto Para

Diğer yandan; Bitcoin değerlerindeki yükseliş Ethereum, XRP, Litecoin, EOS, XLM, LINK, BNB, TRX, Bitcoin Cash ve ADA gibi diğer kripto para türlerinde de bir değer artışına neden oldu. Aktarılan detaylara göre; Ethereum, gün içinde dolar karşısında yüzde 5’ten fazla değer kazandı. 425 dolar direnç seviyesini kıran kripto para, 446 dolar seviyesine ulaşarak son zamanların en yüksek seviyesini gördü. Güncel olarak 440 dolardan işlem gören Ethereum’un da 450 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceği tahmin edildi.  

Related posts

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *