Kategoriler

Son Yazılar

Çağla Gürcer (leonoxii) Kimdir ?
leonoxii kimdir
Kimdir ?

Çağla Gürcer (leonoxii) Kimdir ? 

Sosyal medya platformlarında leonoxii kullanıcı adı ile tanınan fenomen Çağla Gürcer kimdir? Çağla Gürcer kaç yaşında? Çağla Gürcer eğitim durumu ? ve Çağla Gürcer nereli? gibi soruların cevabı makalenin devamında…

Twitch dünyasından tanıdığımız Leonoxii (Çağla Gürcer) kanalını yakından tanımaya ne dersiniz ?

Çağla Gürcer‘e sorduğumuz soruları bizler için cevapları uzatmadan sorulara değelim 🙂

Leonoxii (Çağla Gürcer) Kimdir ?

Çağla Gürcer kimdir ? Kısaca tanıyalım…

  • Yaşı: 20
  • Eğitim: İstanbul Üniversitesinde Ukrayna Dili ve Edebiyatı
  • Doğum tarihi: 19 Haziran 2001
  • Nereli: Fethiye

1- Adınız-Soyadınız, Nerelisiniz ve Doğum Tarihiniz:

Adım Soyadım Çağla Gürcer. 19 Haziran 2001 doğumluyum. Doğum yerim Gelibolu fakat kütük Fethiye olduğu için Fethiyeliyim diyorum. 

2- Eğitim durumunuz nedir ?

Lisede ilk başta sayısalı sevdiğim için sayısal bölümü tercih ettim fakat İngilizce öğretmenim Fulin Demirci sayesinde Dil bölümü okumam gerektiğini anladım ve dil bölümünü birincilikle bitirdim. Şu anda İstanbul Üniversitesinde Ukrayna Dili ve Edebiyatı bölümünü okuyorum.

3- Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı?

Yayıncılık dışında bir mesleğim yok.

4- Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladınız kısacık anlatır mısınız ?

Yayıncılık hayatım öncesinde günümün neredeyse hepsini bilgisayarda geçiriyordum. 2020 başlarında birkaç arkadaşım ve şu anki tasarımcım oyun oynarken aynı zamanda yayıncılık yapabileceğimi söylediler ve artık buradayım.

5- Bu sektörde kendinize bir hedef koydunuz mu ? Var ise hedefiniz nedir?

İlk başladığım zamanlarda çok fazla yayın izlemediğim için bu işlerden pek anlamıyordum ve sadece denemek istemiştim ve eğer deneyip başarılı olursam 19 yaşındaki bir kadının hem akademik hayatını hem özel hayatını hem de oyun hayatını bir arada başarılı bir şekilde götürebileceğini kanıtlamaktı. Şu an bunu kanıtlamaya başladığımı düşünüyorum. Bundan sonraki hedefim daha büyük kitlelere ulaşarak bunu daha fazla kişiye gösterebilmek ve aynı zamanda sahip olduğum normalin üstündeki enerjimi insanlara geçirebilmek.

6- İlk oynadığınız oyun nedir ve oyunlarla ilişkiniz var mı ?

İlk oyunumu babam bana göstererek oynatmıştı oyunun adı ‘Stronghold Crusader’. Benden 2 yaş küçük bir erkek kardeşim var ve onu oyun delisi olarak tanımlayabilirim. Eskiden bu kadar çok bilgisayar oyunu oynamasam da hep kardeşimden görerek oyunları öğrenmeye çalışıyordum ve lisenin ilk zamanlarına kadar böyle gitti daha sonrasında arkadaşlarım sayesinde League Of Legends ile tanıştım ama çok ara vererek bu oyunu oynuyordum biraz zaman geçtikten sonra benlik bir oyun olmadığının farkına vardım. 2020 Başlarında Riot Valorant isimli bir FPS oyunu çıkaracağını duyurdu ve gerçekten çok heyecanlandım gerçekten oyunun çıkmasını sabırsızlıkla bekledim. Sonunda bir yayından drop düşürebildim oynamaya başladım, hala oynuyorum. Valorant dışında survival ve hikayeli oyunları oynamayı çok seviyorum ve denedikten sonra beğendiğim oyunları yayınlarımda da izleyicilerimle paylaşıyorum.

7- Yayınlarınız da çoğunlukla neler yapıyorsunuz ?

Çoğunlukla valorant oynuyorum ve sohbet yayınları yapıyorum. Yeni yayın planımda her hafta sonu yeni bir hikayeli oyun bitireceğiz ve bazen mutfak yayınları olacak. Zamanım ve okulum el verdikçe farklı içeriklerle ve YouTube gibi platformlarda olacağım ve olmaya devam edeceğim.

8- Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

Son zamanlarda Clumsykitty, PurpleBixi, Toqtir, Jahrein ve Wtcn kanallarının yayınlarını çok fazla severek izliyorum.

Çağla Gürcer Sosyal Medya Hesapları

İnstagram : @leonoxii

Twitch : @leonoxii

Tiktok : @leonoxii

Related posts

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *