Ece Bozkaya Kimdir ?

18 Mayıs 1989’da İstanbul’da doğdu. 

Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nde okudu. Klasik bale yaptığı 12 sene boyunca Royal Academy of Dancing sınavlarına girerek sertifikalar aldı. Baleyi takiben 5 sene boyunca piyano derslerini de beraber yürüttü. Üniversitede okuduğu 4 sene boyunca TİM Show Center’da ve çeşitli sahnelerde çocuk tiyatrosu yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2011 yılında Bölüm Başkanlığı’nı Şebnem Sönmez’in yaptığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nü kazandı.

MSM’de okuduğu süre boyunca çeşitli reklamlar ile “Bulutların Ötesinde”, “Güneşi Beklerken”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Paramparça” dizilerinde ve BKM’nin “Sen Kimsin” adlı filminde rol aldı. 2 sene boyunca Rock FM’de Rabarba adlı programda konuk sunucu olarak program yaptı.

Çağlar Çorumlu’nun kurduğu Tiyatro OPS’da 2015 yılında Oyuncu/Yönetmen Nefrin Tokyay’ın yönettiği oyunda yönetmen yardımcılığını üstlendi. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 3 sene boyunca dramaturji üzerine yine Nefrin Tokyay’ın asistanlığını yaptı. 

2017 yılında otel fiyatı karşılaştırma sitesi olan Trivago’nun Türkiye yüzü olarak reklamlarında rol aldı.

Ece Bozkaya son olarak TRT1’de yayınlanan “Aslan Ailem” dizisinde “Ece Dinçer” karakterini canlandırmıştır.

Filmografi
Aslan Ailem (TV Dizisi 2017)
Güneşi Beklerken (TV Dizisi 2013-2014)
Muhteşem Yüzyıl (TV Dizisi 2013)
Sen Kimsin? (Film 2012)
Paramparça (Film 2010)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu