Gaye Sökmen Kimdir?

Gaye Sökmen , Sait Sökmen‘in 1981 yılında Erenköy de açtığı Bale Sanat Merkezinde 1984 senesinde bale öğretmenliğine başladı. Bale Sanat Merkezi bünyesinde defile, reklam filmi ve tanıtımlarda koreograf asistanı olarak çalıştı ve tüm organizasyonların kulis yönetmenliğini üstlendi.

Gaye Sökmen, eşi Sait Sökmen ile birlikte 1989 senesinde kurdukları Gaye Sökmen Ajans’ın sahipleridir.

1990-2001 yılları arasında Sabah Gazetesi, Yeni Asır Gazetesi, Star tv, Show tv ve Kanal D’nin düzenlediği birçok güzellik ve modellik yarışmalarının bazılarının sahne ve kulis yönetmenliğini, bazılarının tüm organizasyonlarını gerçekleştirdi.

1996-2001 yılları arasında Elite Model Look Yarışmalarının Türkiye temsilciliğini yürüttü.

Birçok tekstil firmasının ve modacıların defilelerinin, ayrıca yurtdışı fuarlarında düzenlenen defilelerin ve çeşitli firmaların tanıtımlarının organizasyonunu, kulis yönetmenliğini ve Koreograf asistanlığını sürdüren Gaye Sökmen, Carre Otis, Estella Warren, Adriana Karembeu, Anna Kournikova, İrina Shayk gibi isimleri yerli ve uluslararası firmaların tanıtım organizasyonları için Türkiye’ye getirdi.

Yeteneklerini keşfettiği Arzum OnanAzra AkınAhu YağtuCansu DereDuygu DikmenoğluDemet ŞenerEbru AkelEyşan ÖzhimGamze ÖzçelikJansetJülide Ateş , Özgü NamalSedef Avcı , Şebnem Dönmez ,Tuba BüyüküstünTuğçe Kazaz ve Yasemin Ergene gibi isimleri televizyon, moda, reklam, ve film sektörüne kazandırdı.

Gaye Sökmen, 1986 yılında Sait Sökmen (d.1942) ile evlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu