Sude Eldem ( FoxVeloxx ) Kimdir ?

Twitch dünyasından tanıdığımız FoxVeloxx kanalını yakından tanımaya ne dersiniz ?

Adıınız Soyadınız Ve Nerelisiniz ?

Ben Sude Eldem. 11 Mayıs 1996’da İstanbul’da doğdum, burada büyüdüm.

Eğitim durumunuz nedir ?

Liseye Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde başlayıp Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde bitirdim. Ardından konservatuvara hazırlanırken İstanbul Üniversitesi’nde Çağdaş Yunan Dili Edb. okumaya başladım. İki yılın ardından konservatuvarı kazandım. Şu an hala Okan Ünv. Konservatuvarında tiyatro bölümünde okumaktayım.

Yayıncılık dışında bir mesleğiniz var mı?

Yayıncılık haricinde, küçük yaşımdan beri seslendirme yapıyorum.

Yayıncılığa ne zaman ve nasıl başladı kısacık dinleyelim ?

Yayın yapmaya başlayalı çok uzun zaman olmadı aslında. Yaklaşık 6-7 aydır yayıncılıkla uğraşıyorum. Çok uzun zamandır yapmak istediğim, planladığım ancak bir türlü fırsat bulup da gerçekleştiremediğim bir hayalimdi. Hedefim elbette başarılı olmak, sevilmek, insanlara keyifli seyir vakti sunabilmek. Tiyatro okuduğum ve eğlence sektöründe çalıştığım ve çalışmaya devam ettiğim için, kariyer hedefim de bu yoldan geçiyor aslında. Severek, isteyerek, gelecek düşünerek çıktım bu yola, aynı şekilde de devam etmek istiyorum.

İlk oynadığını oyun nedir ve oyunlarla ilişkisi nasıl başladı ?

Oyun oynamaya küçük yaşta başladım. Annemin de babamın da bilgisayar oyunlarıyla ilgili olduğuna şahit oluyordum hep. Yanlarında otururdum, onlarla oynardım. O zamanlar annem Tomb Rider’ın ilk oyunlarını oynardı, babam ise Black&White. Benim de 8-9 yaşlarındayken oynamaya başladığım ilk oyun Black&White olmuştu. Sonrası zaten Sonic, Mario, Cultures, Half Life, Diablo ve tabii ki Sims derken küçük yaşta oyun bağımlısı olmuştum.

En sevdiğiniz oyun/oyunlar nedir ?

Şu an ağırlıklı olarak rp yayınları yapıyorum ve çok keyif alarak oynuyorum, rp yapmadığım zamanlarda da yine hikaye bazlı oyunları tercih ediyorum, en sevdiğim oyunlar da ağırlıklı olarak o tür oyunlardan oluşuyor. Bir de hala vazgeçemediğim ancak off-stream oynadığım Sims sevdam var. Fps oyunlarında kolsuz olduğum için ondan bahsetmemeyi tercih etmiyorum.

Twitch’te en çok kimi/kimleri izlemekten keyif alıyorsunuz ?

Aslında pek yayın izlediğimi söyleyemem. Çok sık ve uzun yayınlar yapan bir yayıncıyım. Zamanımın tamamını yayın açarak, kalanını da uyuyarak ve pc başından uzaklaşarak geçiriyorum. Ara verdiğim zamanlarda Elraenn’i ve beraber rol yaptığım arkadaşlarımı izliyorum. İzlemekten keyif aldığım bazı oyunlar var, mesela Beyond, Heavy Rain gibi oyunlar oynayan yayıncıları gördüğüm zaman izlemekten keyif alıyorum.

Sude Eldem Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram : @foxveloxx

Twitch : @foxveloxx

Sude Eldem Galeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu