Kategoriler

Son Yazılar

Valorant İsim Değiştirme
valorant

Valorant İsim Değiştirme 

Valorant isim değiştirme yazımız sizlerle. Başarılı oyun firması Riot Games şirketinin oyun severlere hediye etmiş olduğu Valorant oyunu her açıdan eğlenceli ve bir o kadar da aksiyon dolu oyunlardan biridir. Bu nişancılık yetileri ve yeteneklerini ön plana çıkarmaya yarayan oyunda her kullanıcı kendisine göre bir isim belirlemekte ve bu şekilde oyunu oynamaktadır.

Genel olarak oyuna girişte oyun severler buradan duruma göre geçici bir isim alabilmekteler. Fakat bazı oyuncular daha özgün bir isim belirlemek adına Valorant isim değiştirme işlemini yapmayı istemektedirler. Bu güzel oyunda bunun yapılmasına olanak sağlayacak imkânlar her zaman mevcut bulunmaktadır. Yalnızda ilgili işlemlere göre hareket etmek ve bunların uygulamak gereklidir.Valorant isim değiştirme

Valorant İsim Değiştirme İşlemleri

Valorant oyununda isim değiştirme işlemleri için doğrudan bir ayar olmadığından oyun severlerin bu durumu farklı adımlarla çözmelerine gereksinim oluyor. Riot Games üzerinden yapılacak birtakım işlemlerle isim değiştirebilmek kolaylıkla mümkün hale geliyor.

  • Oyun severlerin Riot Games üzerindeki hesaplarına giriş yapmaları,
  • Ekrana gelecek menü içerisinden Riot ID yazısının seçilmesi,
  • Açılan bölümdeki kalem simgesi kısmına tıklanması,
  • Yeni Riot ID isminin oluşturulması,
  • Yan kutucuktaki rastgele yazısına tıklanması,
  • Daha sonra gönder bölümüne basılması ve işlemlerin tamamlanması,

Bu adımlar ile birlikte oyun severler rahatlıkla isim değiştirme işlemlerini başarılı bir şekilde yerine getirebilmiş olurlar.

Valorant İsim Değiştirme Süreleri

Oyunda oyun severlerin isim değiştirme işlemlerini daima genel olarak yapabilmesi mümkündür. Ancak bu işlemler için mutlaka belirlenen süre ve zamana uyum sağlanması ve bu şekilde hareket edilmesi gerekmektedir.

Bu oyunda isim değiştirme işlemleri ancak 30 günde bir olacak şekilde yapılabilmektedir. Bundan dolayı bir işlemden sonra farklı bir isim alabilmek için oyun severler bu sürenin geçmesini beklemelidirler.

Valorant oyununda isim değiştirme işlemleri konusunda oyun severler açısından en avantajlı olan durum, herhangi bir şekilde bu değişimler için bir ücret ödememeleridir. Çünkü bu işlemler genel olarak Valorant üzerinde tamamen ücretsiz bir biçimde yapılabilmektedir.

İsim Değişikliğinde Önemli Noktalar

Valorant oyununa yönelik olarak isim değiştirme işlemlerini gerçekleştirirken oyun severlerin birtakım önemli noktalara dikkat etmesi oldukça önem arz ediyor. Çünkü bu işlemlerde her ne kadar özgün bir biçimde belirlemeler yapılabilse de yine de birtakım kurallara uyulması gerekiyor.

Değişim yapılacak isimlerin içerisinde asla Riot yazısı yer almamalıdır. Bunun yanı sıra Riot Games üretimlerinde yer alan isimler de bu noktada kullanılmamalıdır. Riot Games personellerine ait kullanıcı adları da asla bu değişimde yer almamalıdır. En önemlisi ise küfür ve kötü söz niteliği taşıyan isimlerin de asla bu işlemler de tercih edilmemesine dikkat edilmelidir.

Topluluk Kurallarına Uyumluluk

Valorant oyununda daima oyun severlerin, yapacakları her işlem doğrultusunda belirtilen topluluk kurallarına iyi şekilde bir uyum sağlaması gerekmektedir. Bu durum özellikle isim değiştirme işlemleri kapsamında kendisini ön plana çıkarmaktadır.

Eğer bu durum ihlal edilir ve kötü söz içeren bir nick kullanılırsa bu durum genel olarak oldukça kısa sürelerde yetkililerce fark edilebilir. Bu durum ise oyun severler açısından oyuna erişememe gibi birtakım olumsuz yönde cezaların gündeme gelmesine sebep olabilir.

Bundan dolayı oyun severlerin yapılacak her işlem doğrultusunda ilgili kurallara göre hareket etmesi oldukça önem arz etmektedir.

Related posts

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *