Kategoriler

Son Yazılar

Valorant – Jett Rehberi
valorant

Valorant – Jett Rehberi 

Jett, Valorant‘ta en fazla hareket kabiliyetine sahip ajan olduğu için mekanik açıdan oldukça zorludur.

Diğer karakterlere pek faydası olmasa da en fazla oyun potansiyelini sunuyor ve başkalarının yapamayacağı oyunları ortaya koyabiliyor.

1v1 düellocu olarak harika ama aynı zamanda birden çok rakibe karşı da en özel yeteneğe sahip olduğunda çok iyi durumdadır.

Hareket kabiliyeti nedeniyle kuşatma kolay geliyor ve yüksek sıçrama yeteneğiyle yüksek zemin açıları bulması onu avantajlı bir hale getirebiliyor.

jett valorant karakter

Jett’in Yetenekleri

Glide – (Pasif)

Jett’in boşluk tuşuna basılı tutarak havadan yavaşça yere inişini sağlayan bir özelliği var. Bu onun hareketlerini hızlıca gerçekleştirmesine ve yere indiğinde hiçbir hasar almamasına olanak tanır.

Cloudburst (C – 100 Kredi)

Diğer karakterlerin attığı sis kadar uzun sürmese de işini yapıyor. Bu sis bombasını atarak rakiplerden bir süre saklanabilir daha sonra fırsatını kolladığınız ilk anda onlara saldırabilirsiniz.

jett sis bombası

Ayrıca bu sis bombasını kullanarak da keskin nişancılardan iyi bir şekilde saklanabilirsiniz.

Updraft (Q – 200 Kredi)

İlk başta basit görünen ancak düşündüğünüzden daha fazla yarar sağlayan bir uzun atlayış özelliğidir.

jett updraft özelliği

Bu özellik genelde düşmanlara karşı aniden üstünlük sağlamak için ya da bazı karakterlerde bulunan duvar özelliğinin üzerinden aşmak için kullanılmaktadır. Bu özelliği Tailwind ile kullanırsanız düşmanları pusuya düşürüp onları avlayabilirsiniz.

Haritaların bazı normal sıçramada çıkılamayan yerlerine de bu özellik sayesinde ulaşabilirsiniz. Bu sayede de daha iyi pozisyon alabilir düşmanlara karşı avantaj elde edebilirsiniz.

Tailwind (E – İki öldürmeden sonra yenilenir)

Jett’in hareket ettiği yöne doğru hızlıca geçiş sağlayabilirsiniz.

jett tailwind özelliği

Bu özellik genellikle atakta değil defansif olarak daha iyi ve etkili kullanılır. Ancak birisine pusu kurduysanız atak özelliği olarak da etkili kullanabilirsiniz.

Blade Storm (X – Altı özel küre)

İnanılmaz doğruluğa sahip bu bıçaklar attığınız hedefi çok küçük sapma payıyla bulur. Sol tıklama ile teker teker bıçak atarsınız, sağ tıklama ile de bütün bıçakları aynı anda karşı hedefe fırlatırsınız.

jett blade storm özelliği

Bu özellik dolmuşken ve kullanırken her rakibi öldürdüğünüzde bir tane daha kullanabilme hakkı elde edersiniz. Böylece bir maçı bile kendi başınıza kurtarabilirsiniz.

Bir eco elinde kredilerinizden tasarruf sağlamak için bu özelliğiniz doluysa kullanabilirsiniz. Bu elde hiçbir kredi harcamadan bütün silahlardan daha isabetli olan bıçaklarınızın etkisini daha rahat görebilirsiniz.

Blade Storm özel yeteneğini hızlı şekilde doldurabilmek için daha fazla düşman öldürmeniz gerekiyor. Düşman öldüremezseniz de her tur başında bir küre doluyor.

Jett İpuçları ve Püf Noktaları

1. Bir Cloudburst atarak ve içine yürüyerek daha sonra Q veya E kullanarak rakiplerinizi şaşırtabilir ve onları kolayca avlayabilirsiniz. Bu taktiği diğer karakterlerin attığı sis bombalarında da kullanabilirsiniz.

2. Rakibinize saldıracağınız noktaları iyi belirleyin. Özelliklerinizin hepsi dolu diye bunu pervasızca kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Özelliklerinizi yerinde ve dikkatlice kullanın.

3. Düşmanınızın mermisi elbet bitecektir. Bu sırada şarjör değiştirirken sesleri iyi dinleyin. Düşman şarjörü değiştirip size saldırmadan önce onu şarjör değiştirirken hazırlıksız yakalayın ve saldırın. Etkin sonuç alacağınızdan eminim.

Related posts

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *