Kategoriler

Son Yazılar

Van’da Bir Telefon Tamircisi, 20 Yıllık Cep Telefonu Koleksiyonu Oluşturdu
Haber

Van’da Bir Telefon Tamircisi, 20 Yıllık Cep Telefonu Koleksiyonu Oluşturdu 

Van’da Şahabettin Özçelik isimli bir telefon tamircisi, 20 yıllık bir cep telefonu koleksiyonu oluşturdu. Bünyesinde toplam bin cihaz bulunan koleksiyondaki tüm telefonların, çalışır durumda olduğu ifade edildi.  

Van’da Şahabettin Özçelik isimli bir telefon tamircisi, 20 yıllık bir cep telefonu koleksiyonu oluşturdu. Bünyesinde toplam bin cihaz bulunan koleksiyondaki tüm telefonların, çalışır durumda olduğu ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; şehir merkezinde iş yeri bulunan Özçelik, yaklaşık 4 yıl önce Hakkari’nin Yüksekova ilçesinden ailesiyle birlikte Van’a göç etti. Telefon tamirciliğine 20 sene önce başlayan Özçelik’in, meslek hayatına başladığı günden bu yana eskiyen modelleri biriktirerek kendi koleksiyonunu oluşturduğu belirtildi. 

Öte yandan Özçelik; 20 yıl içerisinde biriktirdiği ve farklı modellerden oluşan 1700 parçalık koleksiyondaki 700 telefonun, evine giren hırsızlar tarafından çalındığına işaret etti. Kalan cep telefonlarını evinin bir odasında sergilediğini belirten Özçelik, konuya ilişkin ‘Anadolu Ajansı (AA)’na konuştu. Özçelik, açıklamasında “Bir zaman sonra insanların bu telefonları arayıp bulamayacağını düşünerek koleksiyon oluşturmaya karar verdim. Yeni aldığım ve tamir ettiğim telefonlarım var. Bunları evimde saklıyorum. Telefonların hepsi çalışır durumda. Bataryaları da duruyor. Elimde 1700 telefon vardı. 2 yıl önce evime hırsızlar girdi ve koleksiyonumdan benim için çok değerli olan 700 tanesini çaldılar” ifadelerine yer verdi.  

Şahabettin Özçelik: “Telefonların hepsi çok nadir ve değerli” 

Şahabettin Özçelik

Koleksiyonda kalan bin telefona özenle baktığının altını çizen Şahabettin Özçelik, ayrıca “Telefonların hepsi çok nadir ve değerli. Daha önce çeşitli tekliflerde bulundular ancak koleksiyonumu vermedim. Evimin bir odasını özel olarak telefonlar için tahsis ettim. Zaman zaman bakmakta zorlanıyorum. İnşallah benden sonra başka bir koleksiyon-sever bunların talibi olur ve gelecek nesillere taşır ifadelerini de sözlerine ekledi.  

Kaynak: birgun.net

Related posts

Bir cevap yazın

Gerekli alanlar işaretlendi *